×
Domů Loď s kapitánem Vyhledávání Články O nás

Destinace

16 května, 2022

Korsika

Korsika je krásná jachtařská oblast a je vhodná jak pro profesionály, tak pro začátečníky. Tento francouzský středomořský ostrov se nachází západně od Itálie, severně od Sardinie a jihovýchodně od francouzské pevniny.
16 května, 2022

Sardinie

Sardinie je po Sicílii druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Nachází se 190 km od italského pobřeží, 12 km severně jižně od Korsiky. Jde o ostrov s bouřlivou minulostí, plný jedinečné flóry a fauny, rozmanitého reliéfu, zajímavé kuchyně a cenného kulturního a historického dědictví.
16 května, 2022

Středomoří – Liparské ostrovy a Sicílie

Díky slunci, průzračnému moři a spolehlivému větru je Sicílie spolu s Liparskými ostrovy naprosto dokonalým místem pro objevování. Přidejte k tomu ještě fantastické jídlo, historii, bohatou kulturu a máte ideální místo pro vaši další dovolenou na moři.
16 května, 2022

Chorvatsko – Kornati

Kornati lákají jachtaře možností projíždět se labyrintem ostrovů, ostrůvků a úžin, které zvou ke koupání a nabízí relax a majestátní ticho. Nacházejí se v centrální části chorvatského Jadranu, na rozhraní ostrovů Šibenik a Zadar a zaujímají plochu asi 220 km2.
16 května, 2022

Chorvatsko – Dubrovník

Na týdenním charteru začínajícím v Dubrovníku se může váš itinerář sestávat hned z několika top destinací. Samo staré město Dubrovník je označované jako "perla Jadranu", jelikož se jedná o nejzachovalejší středověké město v Evropě zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
16 května, 2022

Chorvatsko – Trogir

Trogir je tak krásné středověké staré město zařazené na seznamu světového dědictví UNESCO, že je prostě kouzelné začínat a končit dovolenou právě zde. Nacházejí se zde tři mariny ACI Trogir, SCT Marina Trogir, and Seget Yacht Club. Všechny tři jsou velmi dobře chráněné.
16 května, 2022

Řecko – Větrné Dodekanésy

Tato oblast v jižním Egejském moři mezi Krétou a Tureckem je rájem windsurfařů a kitařů, což svědčí o tom, že jde o oblast velmi větrnou. Doporučit ji tedy můžeme pouze zkušeným jachtařům. Meltemi fouká průměrně 5-7 Bf, avšak může dosahovat až 8-9 Bft.
16 května, 2022

Řecko – Iónské ostrovy

Jónské ostrovy, které se nacházejí u západní části řecké pevniny, patří k nejvyhledávanějším jachtařským destinacím na světě. Korfu, Kefalonie, Lefkada, Zakynthos, Ithaka a Paxos je šest hlavních ostrovů regionu, ale jsou zde desítky ostrůvků a chráněných kotvišť.
16 května, 2022

Řecko – Kyklády

Kykládské ostrovy leží v kruhu (řecky kyklos) kolem posvátného ostrova Délos a skládají se z 23 velkých a asi 200 menších ostrovů. Malebné bělostné stavby, které se tyčí na svazích Kykladských ostrovů, jsou jedním z nejznámějších obrazů Řecka.
16 května, 2022

Řecko – Athény

Plavba v Sarónském zálivu mezi ostrovy, ale i podél krásného peloponéského pobřeží, je jedinečná a ideální pro rodiny a středně pokročilé jachtaře díky přívětivým povětrnostním podmínkám. Vítr Meltemi vane v Egejském moři po celé letní měsíce a nejsilnější je v odpoledních hodinách v průměrné rychlosti 4 až 5 Bft, někdy může dosahovat až 8 Bft.
23 listopadu, 2018

Chorvatsko – Biograd na Moru

Hlavním lákadlem Chorvatska je nesporně jeho pobřeží poseté ostrovy a první, co vás zde zaujme, je pozoruhodná čistota vody. Biograd na Moru je taková Mekka jachtingu střední Dalmácie – malé městečko se stalo nejen oblíbenou destinací, ale také jachtařskou základnou se dvěma marinami.